Mokymai

 

Asmeninis efektyvumas planuojant laiką 

Šioje programoje skiriame pagrindinį dėmesį  pamąstymui, kad laiką galima planuoti. Tik užsisukę dienos verpetuose, kartais nebeturime laiko žvilgtelti iš šono. Atlikdami įvairias užduotis, atrandame kur dingsta tas mūsų laikas. Kokie metodai padeda kryptingiau susiplanuoti dieną, efektyviai paskirstyti dienoje asmeninį darbingumą.  Daugelis iš šių mokymų išsineša vidutiniškai 12 idėjų didesniam efektyvumui pasiekti. Turėjome ir rekordą, 50 užsirašytų idėjų.

 


Streso valdymas, emocinis lankstumas

Šios programos tikslas – išsinešti individualią streso valdymo “vaistinėlę”. Visų pirma išsiaiškiname kas yra didžiausias streso sukėlėjas, kokia yra jo prigimtinė funkcija ir kaip su juo susidraugauti (ne įveikti).  Tada išbandome daug įvairių streso valdymo būdų: padedančių įveikti baimes prieš ką nors darant (teks kalbėti viešai, eiti pas vadovą) ir įvykus (nemalonus pokalbis su klientu, kolega, pasekmių baimė). Svarbiausia mintis kuria mes vadovaujamės – stresas nėra priešas, jis yra draugas.

 


Kliento aptarnavimas (per pardavimą)

Šioje programoje skiriame dėmesį mūsų ir kliento elgesio psichologijai. Juk kartais negali net paaiškinti, kodėl per pirmąsias sekundes jau žinai, kad su šiuo klientu nori bendrauti ir bendrausi. Taip pat gerai žinai, kad šiuo klientu tikrai neturi noro bendrauti. Skiriame daug dėmesio mūsų naudojamoms frazėms. Jei turime laiškų pavyzdžių, kruopščiai juos išnagrinėjame ir išsirenkame geriausius elgesio pavyzdžius.

 


Komandinis darbas

Daug laiko praleidžiant darbe su tais pačiais kolegomis, dažnas atsibudęs ryte pagalvoja: “Ir vėl teks su tuo kariauti, tą įtikinėti”. Čia dėmesys sutelktas į suvokimą, kad komandoje dirbti vis tik yra smagu. Mūsų aplinka yra mūsų atspindys, tad mūsų tikslas pamatyti save komandos akimis. Akimis padedančiomis matyti plačiau ir tolerantiškiau. 

 


Konfliktų sprendimas  

Kai paklausiu dalyvių kokias asociacijas sukelia konfliktas, praktiškai didžioji dauguma atsako neigiamas. Tai gajus stereotipas. Po nežinios baime (juk nežinome kaip klostysis konflikto sprendimas) pasislepia visos teigiamos konflikto pusės, ką dažnai su dalyviais atlikdami įvairias užduotis ir pamatome. Konfliktas turi begalę mums naudingų įgūdžių. Tą mes ir darome, laviname įgūdžius, kad vėliau galėtume pasakyti: “Konfliktus spręsti visai įdomu!”

 


Vadovavimo įrankiai: delegavimas, kontrolė, grįžtamasis ryšys

Šios programos tikslas nukreipti mūsų mintis nuo destruktyvios elgsenos, kai mes,  dėl įvairiausių priežasčių: nepasitikėjimo, žinojimo, kad padarys blogai, baimės, pradedame daryti darbuotojų užduotis. Kol galiausiai atsiduriame situacijoje, kai savų darbų nebespėjame, liekame po darbo, tampame suirzę, atmosfera komandoje prastėja.  Ir mes liekame su beždžione ant rankų, arba nuolat “pakabintais ant ausų makaronais”. Šios programos pagrindas – Eureka momentas, tai yra supratimas, kur reikia atkreipti dėmesį deleguojant užduotis, kad vėliau galėtum mėgautis sutelkdamas dėmesį į strateginius sprendimus. To mes ir pasiekiame, atlikdami užduotis. Juk supranti tik tada, kai savo kailiu patiri.

 


Efektyvi komunikacija

Šioje programoje skiriame dėmesį, kartais atrodytų savaime suprantamam dalykui, kaip teisingai perduoti žinutę, kad kitas suprastų. Iš pirmo žvilgsnio komunikacija yra paprasta: juk ir taip aiškiai pasakiau. Tačiau ji yra vienas nuostabiausių žmonijos sukurtų “projektų”. Nes kiekvienas tą pačią informaciją suprantame skirtingai. Jei paprašysiu Jūsų įsivaizduoti “Namą”. Vienas matys mūrinį, kitas medinį, vienas su keliais mažesniais langais, kitais su langais iki grindų. Štai čia ir gimsta būsimo darbo vaisiai su jos didenybe “Komunikacija”.

 


Straipsniai, pranešimai, interviu radijuje ir TV “Viešai”


Apie mane  “Apie


Bus malonu pasidalinti mintimis, idėjomis:

– el.p: liana@mogisaite.lt
– tel.: 8620 71030